ХХІ радіодиктант національної єдності
Сьогодні в усьому світі відзначають День української писемності та мови. Не випадково обрано і день святкування: 9 листопада — це також день ушанування в Україні пам’яті Преподобного Нестора Літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме з нього й починається писемна українська мова.
На жаль, упродовж століть українська мова, так само як і український народ, зазнавала утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї в тій чи іншій формі тривають. Отже варто докладати зусиль аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.
Варто пам’ятати, що українська мова – для нас не лише засіб спілкування. Впродовж історії нашого народу вона слугувала символом єдності, почуття власної гідності, прагнення до свободи та незалежності українців. Українська мова – це символ та основа нашої самоідентичності.
Тож сьогодні учні 9-11 класів Глуховецької СЗШ І-ІІІ ступенів разом з усією Україною писали Радіодиктант національної єдності, який українці в усіх куточках світу пишуть уже 21 рік поспіль, адже це дійсно – захід єднання.
Кожному варто пам’ятати, що для збереження та розквіту як нашої мови, так і України кожен день має бути Днем української писемності та мови, а відзначати його можна без урочистостей – просто послуговуючись рідною мовою щодня, дбаючи про її чистоту та пам’ятати, який безцінний скарб зберегли для нас покоління українських патріотів.